Kitap - TV

Açık Büfe

Şeflerin Mutfağı

Eks Mutfak TV

MUTFAK AKADEMİSİ / Şefin Kılavuzu - 2018

Ünlü Şef Eyüp Kemal Sevinç, sizi 'Şeflerin Mutfağı'na davet ediyor… Şef Eyüp Kemal Sevinç, ünlü şeflerin lezzetli tariflerini, o mutfaklarda yaşanan keyifli anları 'Şeflerin Mutfağı' adlı kitabında topladı. 'Şeflerin Mutfağı', Komili'nin katkılarıyla okurlarıyla buluşuyor.Her şey, ödüllü ve başarılı şef Eyüp Kemal Sevinç'in 'Şeflerin Mutfağı' adlı yemek programıyla başladı. Otel ve restoranların ünlü şeflerinin mutfaklarına konuk olarak eğlenceli sohbetlere imza atan, aynı zamanda lezzetli tarifleri izleyicileriyle paylaşan Eyüp Kemal Sevinç, bu anları daha da kalıcı hale getirmek istedi. 33 ünlü şefin mutfağında yaşanılanlar, renkli tarifler eşliğinde 'Şeflerin Mutfağı' adlı kitapta toplandı. 'Şeflerin Mutfağı', 137 yıllık deneyim, bilgi birikimi ve uzmanlığını tüketicilerle paylaşan Komili'nin katkılarıyla okurlarıyla buluşuyor.

Eyüp Kemal Sevinç, 'Şeflerin Mutfağı'nı Kitap Fuarı'nda okurları için imzaladı. Şeflerin Mutfağı, ilk kez TÜYAP Kitap Fuarı'nda tanıtıldı. Şef Eyüp Kemal Sevinç, kitabını mutfak dostu okurları için imzalarken, kurulan özel stantta kitapta tarifleri yer alan 4 şef tarafından Komili Zeytinyağı ile yemekler hazırlandı.

"Hayat yaşanılan ve akılda kalan anlardan ibaret… Yaşanılan o güzel anların tekrarı hiçbir zaman mümkün olmuyor. Anın tamamını yaşıyoruz lakin maalesef sadece belli noktaları hatıralarımızda kalıyor. Yaşanılan ve unutulmak istenmeyen güzel anılar ya video kayıtlarında can buluyor ya da küçük fotoğraf karelerinde…

Şeflerin Mutfağı - 2015

Ünlü meslektaşlarımla yaşadığım ve benim için unutulmayacak anılardan oluşan, iş ortaklarımızdan biri olan Komili'nin katkılarıyla tamamladığımız, renkli içerikleri tarif ve görsel şölen yaşatan Şeflerin Mutfağı adlı kitap siz değerli okurlar için hazırlanmış oldu.

Programda şeflerimizin bizim için menülerden özenle seçip yaptıkları yemeklerin tarifleri, sizler için tarif kitaplarınızın arasında vazgeçilmezlerden biri olmaya aday..

Sevdiklerinize sunup birlikte yerken güzel anılar biriktireceğiniz günlerinizde sizin de anılarınızda yer almak istiyoruz. Lezzetli yemeklerle süslediğiniz anılar hatıra kesenizden hiç eksik olmasın."

Sonsuz Türk Mutfağı - 2009

Türkiye'nin en önemli aşçılarından Eyüp Kemal Sevinç'ten bugünün damak tadına uygun olarak hazırlanan birbirinden lezzetli tarifler.. Mutfaklarında yenilik arayan ve yemek sanatları konusunda kendini geliştirmek isteyenler için gerçek bir kaynak.

EYÜP KEMAL SEVİNÇ - HÜRRİYET YEMEK KİTAPLARI

Toplam 4 Kitapta Türk mutfağının en sevilen 400 tarifi ve sayısız püf noktası! Tamamı renkli fotoğraflarla her yerde bulabileceğiniz malzemelerle hazırlanan bu pratik yemek tarifleri sofralarınıza lezzet katacak.

Ödüllü şef Eyüp Kemal Sevinç’in en beğenilen tarifleri Hürriyet okurları için özel olarak derlendi.

SONSUZ MÖNÜ

Bir kitap yaparsınız ve piyasaya atarsınız. Elbette bütün meraknız; kaçkişi okuyacak ve ne kadar çok etki yaratacak, yönündedir? Bu kitap bir romandır, fotoğrf kitabıdır ya da uçsuz bucaksız dünyamızda yapılan bir gezinin notlarıdır.. Kitabı paylaşırken, okurun algısnı, beğenisini başlangıçta tahmin edersiniz ama biyr yemek kitabı yaparken sonuçlarını baştan öngörmek sadece kehanettir.

Çok farklı kültür iklimlerinden gelen insanlara verdiğiniz kitap için herkesi mutlu kılmak nasıl mümkü olabilecektir? Malzeme zenginliğimiz, baharatımız ve soslarımızla bunu sağlamak biraz olsun mümkün. Değişil coğrafyalardan gelen tatların harman olması da böyle bir kayif ortaklığını sağlayabilir... Ama gene de bir eksik yan var gibidir... Şefiniz, aşçıbaşınız... Asıl önemli nokta budur. Bileşim Yayınevi olarak bizim bütün bu sorularımızın yanıtlarını kolaylaştıran sevgili Eyüp Sevinç'le sonsuz teşekkürlerimizle.. Genç yaşına karşın, yüksek kalitedeki birikimiyle yüzlerce yemeğe özel bir lezzet kattı ustamız..HiltonSA otelinin değerli yönetiminin özel katkılarıyla 1,5 yıla yakın bir sürede hazırladığımız yemekleri sizler de beğeneceksiniz. Fotoğrafçımız Gökmen Smzen de makinalarını, filtrelerini, paraflaşlarını ve yemek fotoğrafı çekmek için gerekli olan bütün kimyasal aksesurları buluşturarak, parlak görseli yakalamamızı sağladı. Bizler de (ayıptır söylemesi) aklımızı yorduk ve özel bir biçim yakalayarak sizlere bir hoşluk düşündük.. Kitap sayfalarını üçe bölerek, ayrı kategorileri bir araya toladık. Herhangi bir bölümü açıp başlangıç yemek olarak kendinize, örneğin "Yoğurt Çorbası" seçersiniz. Ana yemekler olarak da, o bülümün sayfalarını parmaklarınız arasında gezindirerek rasgele bir yerde durursunuz: "Çerkes Tavuğu" çıkar karşınıza. Tatlı da aynı işlem ama konuklarınızdan biri ağır bir akşam yemepi yerine daha hafif bir yemek tercih edebilecektir. Hemen ilgili bölümün sayfalarında yeniden gezinir ve rasgele bir sayfada durursunuz. Özetle her üç bölümün içinde gezinerek; yüzlerce yemeğimizden sonsuz sayıda mönü hazırlama olanağına sahipsiniz..

Anadolumuz'un dört bir yanından gelen lezzetlerle buluşma olanağınızın yanı sıra; özel günler için özel yemek tariflerimiz var.. Sevgililer Günü için, Bayramlar İçin, Yılbaşı İçin.. Bu arada kimi püf noktaları da ekledik kitabımızın sonuna..

LEZZET TARİFLERİ

Profesyonel mutfaklarda hazır ürünlerin tüketimi kaynakların verimli kullanılmasını kolaylaştırmaktadır. Pratikliği ile tüm profesyonellere mutfakta zaman kazandıran bu ürünler, iş gücünden fayda sağlamanın en önemli unsurudur. Aynı zamanda stoklama kolaylığı, standart kalite ve lezzeti sunan hazır ürünler, hijyenik bir çözüm olarak biz profesyonellerin hayatını kolaylaştırmaktadır. İşte biz de sizlere tam bu noktada yardımcı olması dileğiyle, uzun yıllardır mutfak profesyonellerinin yanında olan Nestle Professıonal ile birlikte Maggi ve Nestle ürünleriyle hazırlayabileceğiniz bazı reçeteler sunuyoruz. Ekibimle beraber hazırladığımız bu çalışma umarız sizlere esin kaynağı olur. Lezzetle kalın.

BLOGLARDAN SOFRANIZA

Sofralarınıza yeni lezzetler hazırlarken bizlerin de katkısı olması amacıyla büyük bir heyecanla hazırladığımız kitabımızı sizlerin beğenisine sunuyoruz. Bu kitabın raflarda yerini bulması için bizlere gerekli tüm desteği sağlayan Coca-Cola’ya, bizlerin bu kitap projesinde bir araya gelmesini sağlayan şefimiz Eyüp Kemal Sevinç’e ve birbirinden güzel tariflerini bu kitapta hiçbir beklentileri olmaksızın paylaşan blog yazarlarına teşekkürler.. Umarız kitabımız küçük kardeşlerimizin eğitim sürecine ve daha iyi bir geleceğe sahip olmalarına katkı sağlar. Kitabımız ile lezzet dolu bir serüvene çıkmanız dileğiyle..

@eyupkemalsevinc